EKSPERIMENTAS: suraskime vaiko ligų priežastis arba kaip dirba mūsų gydytojai

Eilinį kartą Jonukui susirgus, t.y. prieš porą savaičių, vėl susiėmiau už galvos. Negi vėl tas pats užburtas ratas? Sloga, kosulys, gerklė, čiauduliai, gydytoja, kraujo tyrimas, sirupiukai, nosies valymas, nemiegas naktimis, nėjimas į lauką ir jokios nuotaikos. Pirma mintis, kodėl ir vėl? Antra mintis - kiek galima? Prisipažinsiu aplankė neviltis. Mano vidinis balsas man sako, kad sirgti profilaktiškai kas mėnesį darželio nelankančiam vaikiukui yra per daug. Jei tai būtų tik sloga, tai kažkaip nesijaudinčiau, bet ligos tęsiasi su kosuliais dažnai ir kelias savaites, taigi apie 2-3 sveiki ir 2 sergam ir taip nuo praeitos vasaros - rugpjūčio, kai susirgome patį pirmąjį kartą stirpiai.

Kai serga vienas asmuo šeimoje, kažkaip lyg ir išgyvenama, jei serga du jau sunku, o mintis, kad reikia neatkristi ir pačiai dar labiau didina stresa. Labiausiai viduje neramina tas, kad nežinau to priežasties.

Rudenį, planuojame Jonuką išleisti į darželį ir norime tam pasiruošti ir sužinoti, ar jis turi silpna vietą, o gal pasistiprinti prieš naują etapą, kad į jį įžengti ramia širdimi, kad darome viską, jog išvengtume ligų. 

Taigi SKELBIU EKSPERIMENTĄ - kai tik Jonukas pasveiks, eisim tirtis visais įmanomais būdais ir bandysiu kovoti su gydytojų išankstinėmis nuomonėmis, kad tai normalu, ar kad tai genai. Jei jau po visų įmanomų tyrimų ir būdų, visgi nieko neatrasim, pridėjusi ranką prie širdies patikėsiu, kad tai natūralu. Visais atradimais ir kiekvienu žingsniu dalinsiuos viešai.

Kol kas  esu informacijos rinkimo stadijoje, t.y. rankioju kitų mamų patirtį, straipsnius atsakančius kodėl vaikai dažnai serga viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis? Taip pat renku informaciją apie visus įmanomus ir susijusius specialistus, nuo pulmonologų su netradicinių ir plačių požiūriu į ligas, alergologų, imunologų ir netgi žolininkų ir netradicinės medicinos specialistų. Taip pat apie tai, ką galėtume išsitirti, arba į ką atkreipti dėmesį, kas mums paprastiems mirtingiems tiesiog atrodo nesusiję nei su sloga nei su kosuliu. 

Labai tikiuosi, kad šis eksperimentas padės ir kitoms šeimoms ir vaikučiams, galbūt eksperimento atradimai bus aktualūs ne tik mūsų šeimai, bet ir  kitiems. O didžiausias tikslas, kad būtume visi nors truputį sveikesni.

Kitame įraše pasidalinsiu, kaip sekėsi "kabarotis" iš bronchito ir kokią informaciją man pavyko surinkti, o Jūs, pasidalinkite savo patirtimi su ligomis ir kokius atradimus padarėte jomis sergant. 

Sveikatos visiems ;)

Komentarai

  1. Gal Jonukas tiesiog neišgyja iki galo..ir liga vėl prisikabina?o gal tupi bacila, o ne virusiukas?Juk esi namie ir tikrai pradedi gydyti, tik pastebėjusi simptomus. Negi taip greit bronchitas prikimba. Jurga

    AtsakytiPanaikinti
  2. na mano asmenine akimi, lyg isgyja, lyg ir neleidziam isisirgti niekada, neuzsiimam savigyda, visada konsultuojames su gydytoju. Mane neramina tai, kad visi sirgimai kabina ir plaucius daugiau ar maziau. Bronchita spirma karta mums, bet iki siol visi sirgimai buvo su mazesniais ar didesniais kosuliais. Aciu uz pastebejimus Jurga ;) vat ir noriu issiaiskinti, ar cia yra kokia priezastis, gal mes darome klaidu auginime, gal palikome spragu imuniteto formavime, o gal turi Jonukas kazka, kas trukdo jam ramiai gyventi. Sekmes mums :)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Tikiu, kad Jonukas- sveikas kaip ridikas. Jo organizmas dar neuzterstas, todel iskart parodo (per liga), kas ne taip, veliau mes sia savybe prarandame. Sirgdamas organizmas isvalo gleives, toksinus. Mesos ir pieno produktai gamina gleives, o tas padaro ypac palankia terpe virusams ir infekcijoms, tradicine mityba galima butu pavadinti uzdegimine. Veganiska, puikiai subalansuota mityba butu atsakymas, tokiu budu organizmo terpe butu visiskai nepalanki amziniems virusams ir baciloms. Tiesa, kitas svarbus aspektas butu santykiai seimoje, kaip keistai tai atrodytu, bet tai ypac itakoja vaiku sveikata ;) Mes savo atsakyma jau radom, sekmes ir jums ji surandant!

    AtsakytiPanaikinti
  4. Aciu uz pastebejimus ;) ekeprimentas apie priezasciu paieskas ne tik tradiciniame fiziologiniame lygmenyje, bet ir psicholiogniame.

    AtsakytiPanaikinti
  5. Na del virsut. kvep. taku ligu reiketu jums del idomumo pasimatuoti ar namuose oro dregnumas tinkamas, nes gali ligos kamuoti del per sauso oro, kuris ypac budingas ziema. Taip pat padeda inhaliacijos, galbut reiketu isigytu inhaliatoriu ir ji kartais nauodit profilaktiskai. Taip pat vaiku mityba labai svarbi ju imuninei sistemai, tidel siulyciau ivesti i mityba daugiau termiskai neapdorotu, vitaminu bei fermentu turinciu vaisiu, darzoviu, ypac naudingu grudiniu kulturu kaip lesiai, grikiai. Kasdiena gerti zoleliu arbatytes, ramuneliu, truputis medetku ir kitokiu :) galbut sie patarimai pades po truputi pagerinti situacija. Dalinai pritariu anonimo nuomonei. Pabandykite keleta kartu per savaite vaikui vietoje mesos, padaryti spalvingu ir idomiu salotu lekste, o kartais mesyte pakeisti zuvimi, lesiais ar kitu augaliniu daug baltymu turinciu produktu :)

    AtsakytiPanaikinti
  6. Manau,kad kiekvienu atveju reikia ieškoti savo sėkmes formulės. Mūsų vaikas valgo įvairų maistą. jau 9 mėnesius lanko darželį ir serga tik sloga ir kosuliu, kuris atsiranda,nes bėga sloga . Pieną mėgsta ožkos :),jeigu labai nori sirgdamas pieno negauna,arba geria šį. Jeigu turi kažkokią savo vaiko ligos istoriją, pagal ją reikia vadovautis gydantis ir panašiai.Aš bent jau taip elgiuosi. O norint išvengti ligų, stengiuosi profilaktiškai kojas įtrinti, sulčių geria, lauke būna,namus drėkinu ir pan. O santykiai tai tikrai yra svarbu.:)kai nuotaika namie gera ir ligos lengviau praeina. Žiūrėkit, nesirkite labai :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Ačiū :) su nuotaika stipriai dirbam :D nes nori nenori išmuša iš vežių tos ligos, ypatingai kai serga ne vienas.

      Panaikinti
  7. aciu dar karta uz pastebejimus, jie labai svarbus :) rengiu sarasiuka ir reikes ismeginti naujus dalykus ir tradicinius ir netradicinius, kurie atrodo visai nesusije.

    AtsakytiPanaikinti
  8. labai pritariu anonimu nuomonems, ir del drekinimo patalpu, ir del mitybos (vaikui sergant jokiu pienuku ir jogurtuku, jie tikrai surisa gleives, buna sunku atkoset ir t.t.) mano vincentas dazniausiai apserga, kai jam pradeda trukt mamos (sitas atvejis jums dar netinka, nes tu nedirbi), ir kai mama su teciu turi kokiu nors nesklandumu. patikrinta n kartu, gali sukarsciuot, jei namuose konfliktas, nnet be jokiu virusu, tiesiog lygioj vietoj...deja
    o stai Jovaras iki 3 metu buvo "bronchitikas" ir tikrai daznai sloga pereidavo i bronchus. mums itare alergija lapu puviniui (nes istyrus visas kitas alergijas buvo tik kakavai alergizuotas), nes ligos prasidedavo atvesus orams, rugseji ir veliau tesdavosi iki pavasario... dar zinau esant alergija salciui, kai vaikai taip pat pradeda sirgt kvepavimo taku ligom atvesus orams. jas nustatyt labai sunku. visais atvejais, reik stiprint imuniteta ir vengt antibiotiku, ty. leisti organzimui sveikt tiek kiek jam reikia. kosuliai trunka labai ilgai, sunku su jais...bet jei pasveikusi vaika nusivedi i kokia didesne parduotuve ar kina ir pan, kur daug visokiu bacilu ir virusu aplink, garnatuota ka nors vel jis pasigaus...mums taip budavo, bet isaugom. paskui susiformuoja iki mokyklos tas imunitetas. sekmes eksperimente, lauksim rezultatu!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Ieva, su pieno produktais, jau sitai isisavinau - jokiu pieno produktu kai serga, jokiu saldumynu, nes tas pats poveikis. Kol kas beje, pirmas kartasi kai gerem antibijotikus, nors nebuvau iki galo tikra ar reikia, bet vidinis balsas sake reikia, nes temperatura laikesi ziauriai ilgai ir vaikas jau visai nusivares buvo. Gal tai suveike, kaip greitas apsisprendimas. O del imuniteto, tai dirbam siuo klausimu.

      Panaikinti
  9. Pradziai sakyciau vertetu pasidaryti mikrobiologini paseli nuo tonziliu. Tan daznai apsigyvena vadinamos "miegancios" bakterijos: auksinis stafilokokas ir streptokokai. Tokiu atveju bakterija nuolat gyvena Jonuko tonzilese ramiai, o vos pasalus - suaktyveja, ima kelti liga. Antroje vietoje turbut butu svarbu alergijas issitirt. Ir is kraujo (jis brangokas, bet vienintelis tikrai tikslus) o ne odos durio testu. Galbut Jonukas alergiskas pvz.: namu dulkiu erkutems kuriu pas mus visus namie pilna? Simptomai daznai supainiojami su persalimo ligomis. O del kazkurio ten anonimo nuomones apie mesa ir piena, tai galiu pasakyti, kad taip tikrai nera. Gleives gamina ne mesa, ne pienas o zmogaus organizmas kai i ji patenka ligos sukelejas. Gleiviu gamyba yra apsauginis procesas. Organizmas gleives gamina tam, kad "iklampintu" sukeleja ir kostint, tekant nosiai ismestu is organizmo. Augancio vaikelio organizmui labai labai reikia butent pieno (del mikroelementu) ir mesos (nors baltyu turi ir darzoves, bet tik ir TIK mesoje yra visi zmogaus organizmui reikalingi baltymai, kitaip vadinami visaverciais baltymais)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sutinku kad gleiviu gamyba gerai, bet sergant labai svarbu, kad jos dar papildomai nebutu tirstinamos, nes tada sunkiai pasisalina, o kartu ir nepasisalina bacilos. Pienas tirstina gleives organizme :) turbut nes taip susipratom visi.
      O pas alergologa jau laukia vizitas, bet kai pasveiksim, kad kraujas butu svarus nuo ligu.

      Panaikinti
  10. Kad jau vaikutis taip ištisai serga ir nematai pokyčių belakstant po ligonines, gal pabandyk paprasčiausiai pastiprinti vaikučio imunitetą natūraliais papildais, ne iš vaistinių, kur prekiauja praktikškai sintetika? Pati negalėsi patikėti, kaip greit vaikutis sustiprės ir aplenks visas ligas, arba jas įveiks daug greičiau. Čia akivaizdžiai nusilpęs imunitetas, o daktarai mėgsta tik glaistyti pasekmes vaistais, bet neieškoti priežasties ;) Jei galėtum vaikui pasiūlyti sveiką ir subalansuotą maistą, tokių bėdų net nežinotum ;) bet, deja, net prie geriausių norų ir didžiausių pinigų - sunkiai, ypač žiemos metu, rasi ką sveiko ir kokybiško nusipirkti. Vienintelė išeitis, bent jau žiemą - papildyti mitybos spragas, o tą padaryti padeda natūralūs (ne sintetiniai iš vaistinių) papildai ;) Sėkmės! ;) o jei norėsi daugiau patarimų, kaip sustiprinti vaikelio imunitetą visai nesudėtingai - mano nr. 865554124 ;)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Gaila, kad nematau nei vardo, nei kokiu klausimu kreiptis :) aciu uz pasiulyta realia pagalba :) o jus dirbate su imunitetu ar kazkas placiau? Ir sutinku puikiai, kad imunitetas visgi svarbus veikalas sioje vietoje.

      Panaikinti
    2. Imunitetas - pats svarbiausias veikalas :):) o jei antibiotikai dažni draugai buvo - ilgai ir nuobodžiai jį atstatinėsite, pastangos įprastais būdais praktiškai bevaisės, užburtas ratas. Aš su imunitetu nedirbu, esu paprasčiausia mama, kuri turi lygiai taip pat domisi viskuo, kas geriausia vaikui. Atradau gerus produktus, vaikutis ne tik mano, bet ir draugų - sveiki kaip ridikai, net ir tie, kurie iki tol, kol nevartojo šių papildų, sirgo labai sunkiom ir lėtinėm ligom. Sustiprėjo imunitetas - baigės visos bėdos, lanko darželius kaip kareiviai - be rimtesnių pertraukų :) Stiprinti imunitetui - pilna visko mūsų rinkoje, bet reikia nemažo žinių bagažo atsirenkant, kas tikrai veiks, ką su kuo geriant organizmas geriausiai savinasi ir pan.

      Panaikinti
  11. Na manau, kad jusu uzvesta tema visiems aktuali kas turi ikimokykliniu vaikuciu. Mums buvo labai panasiai. Gimus sunui buvo maisto alergiju (maitindama savo pienu laikiausi grieztos dietos), veliau atopinio dermatito pasireiskimai, na o kai siek tiek iki 2-ju metuku rugseji isleidome i darzeli, prasidejo nuolatiniai obstrukciniai bronchitai ir plauciu uzdegimai kas 3 menesiai. Padarius alerginius tyrimus, didziausia ir pagrindine alergija buvo dulkiu erkutems. Ir vat darzelio grupeje, kur buvo ir kilimu ir minkstu zaislu, nespeciali tokiems vaikams patalyne ir viskas suastrejo. tai mestais isbraukem is darzelio visai, na o veliau jau triju pradejome lankyti alergiuku grupe. Kol negavome vaistu nuo bronchines astmos, tol kas trys menesiai plauciu uzdegimus gyde, o kai uzdejo nuo astmos vaistus (montelukasto tablete vakarais, flutikazono kvepavimas per duda na ir esant reikalui ventolinas), viskas pasidare pakankamai gerai kontroliuojama. Ismokau atskirti kada jau skaitosi vaika dusina (iskvepiant ora girdisi cypimas, svokstimas), pradeda koscioti (kiauksi daznai ir atrodo kad kazkas dirgina, vis neatsikosti). Ir tada jei nesusivokiu laiku suduoti pakvepuoti ventolino, kad atsipalaiduotu bronchu spazmai, pradedakilti temperatura...daug kartu pastebejau, koscioja, koscioja,pamatuoju jau 2 dalys temepios, supurskiu ventolina - po pusvalandzio nukrinta temperatura iki normos. o kai ansciau to nesupratome, taip ir budavo, pradeda kilti temperatura ir dar siek tiek veliau jau plauciuose karkalus gydytojai girdi. Diagnoze - plauciu uzdegimas, gydymas -antibijotikai. Taip mus ir gydydavo, kol sanatorijoje viena gyd. ir gulint ligonineje viena infekcinio sk. gyd. nepaprotino, kad tai tik plauciu reakcija, kad tai ne plauciu uzdegimai.
    Taip kad tikrai verta eiti, dometis, tirti, kalusineti ir stebeti savo ligu istorija, kaip prasideda, kada gereja, kada ar po ko paumeja... Ko tik mes neisbande: alerginiai tyrimai, keletas homeopatu, sanatorijos, bioenergetikas, zoleles, zirniukai, tepalai, tam tikras vanduo.
    Visi ir cia kalba apie patalpu drekinima...o gal pas jus, kaip ir pas mus, kaip tik per didele dregme patalpose, kas skatina erkuciu, grybeliu, pelesiu veisimasi. Tad bet kokiu atveju oro dregme patalpose matuojanti barometra verta tureti, mes net pirmaji dregmes surinkimo el.aparata keitem i efektyvesni, kuri per diena praktiskai visada pas mus ijungtas ir per para apie 4 litrus vandens israukia.
    Manau, kad bus idomu ir l.naudinga stebeti jusu ir kitu, besirupinanciu savo vaikuciu sveikata, mamyciu pastebejimais, komentarais ir pan. Sekmes ir kantrybes bei ramybes.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Oj koks kelias...tikiuosi kad sveikstat ir greitu metu viskas praeis ;) del dregmes, tai tikrai opi problema pas mus, jau rasiau. Jei paaisketu kad turime alergiju, teks rimtai susimastyti kaip problema spresti. Vat todel ir manau, kad labai svarbu zinoti priezasti, kad ja salinti, o ne nuolatos gydyti simptomus arba tiesiog ignoruoti, lyg tai butu dar viena liga. Niekas nevyksta be priezasties ir jei jos galima isventi, kodel gi ne :) sekmes mums

      Panaikinti
  12. Maciau, kad yra tikinciu pieno stebuklais :) http://sveikatossaltinis.blogas.lt/tag/pieno-zala-sveikatai
    Keistas ir atgyvenes poziuris, kad TIK mesoj yra reikalingi zmogui baltymai, senai jau mokslininku paneikta si informacija.

    AtsakytiPanaikinti
  13. Tiesa, dar norejau prideti, kad butent gyvulines kilmes baltymas yra pagrindine visu alergiju priezastis

    AtsakytiPanaikinti
  14. Gintare, bet eji gavote antibiotiku, tai turejo istirti paseli pries skiriant vaistus? ne visi antibiotikai visas bacilas uzmusa.. gal reikia kartais drasiau reikalauti gydytoju, kad tyrima atliktu jau ligos pradzioje, o ne laukti kol isisenes ir tada jau skirt antibiotikus plataus spektro? tiesa, gydytojai nemegsta buti mokomi, bet kartais reikia aiskiai pasakyt savo nuomone. rytoj Vincento laukia pirmas vizitas pas stomotologa. Man labai smalsu, kaip jis vyks ir ka vaikuciui 3 m. gali parodyt stomatologas :) siaip cia (Norvegijoj) jie labai megsta rentgenus daryti, aparatura turi, reikia nereikia, del viso pikto ir svitina. manau, kad papriestarausiu tokiam tyrimui, nebent pasirodys, kad tikrai reikia.

    AtsakytiPanaikinti
  15. gal tu ir teisi, zinai, gyveni ir mokaisi, po kiekvieno vizito pas gydytoja pasidomi vis daugiau. Siuoatveju, nezinau ar buvo pati geriausia iseitis sesti ant antibijotiku, bet jau taip nusprendem. TYrimai tik kraujo buvo atlikti ir pradzioj ligos ir pries skiriant vaistus ir tiek. Dziaugiuosi tik tuo, kad liga pradejo sparciai trauktis kai pradejome vartoti antibijotikus, vaikas pasikeite kaip diena ir naktis i gera puse. Galbut taip butu pasikeite ir be antibijotiku, bet dabar nesuzinosiu ir tikiuosi nebus daugiau atveju kai ju reikes. Iki sio sirgimo dar niekada nereikedavo ju, visada issisirgdavome ir pasveikdavome, o si karta savaite vaikas visai negerejo, absoliuciai, o dar temepratura, tai gal tai ir suveike.

    AtsakytiPanaikinti
  16. Vienos priežasties turbūt nerasite, Aš irgi pamėtėsiu vieną idėją, dėl ko gali sirgti. Mano sūnus eidamas į darželį per metus išgėrė 10 antibiotikų kursų. Jis labai nenorėdavo eiti į darželį, nepatiko auklėtoja. Kai pervedžiau į kitą darželį, eidavo su noru,o ligos baigėsi. Mūsų imuninę sistemą labai alina stresas (galima rasti straipsnių). Tai irgi gali būti viena iš priežasčių.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Na mes darzelio nelankome, todel ir nepalieka mintis, kad tiek sirgti negalima be priezasties. O stresas sutinku, kad labai svarbu, tik vis bandau atgaminti, ar tikrai tiek pas mus tiek stresu, kiek ligu...

      Panaikinti
  17. Taip, problema tikrai opi... musu pirmoji ziema irgi primine kosmara, du antibijotiku kursai ir beveik trys menesiai istisiniu sirgimu. Tik pasveikstam, savaite praeina ir vel is naujo. Pavasari ir ligoninej teko paguleti nes vaikutis dusti nuo kosuliuko pradejo, tai ten sake kad kosulys alerginio pobudzio buvo... nezinau kodel taip mums nesiseke, dabar galvoju kad turbut neissigydydavom iki galo, antibijotikai imuniteta pasilpnino ir tik iskisus nosi is namu vel kokia bacila prisikabindavo. Jau mane panika buvo apemusi, dar ir dabar sustingstu kai salia vaiko kas nusikosti ar nusiciaudo... aciu dievui nuo vasaros reikalai pradejo taisytis, be to per didele pirmuju metu lygu praktika atsirinkom mums labiausiai tikusius vaistus ir gydymo budus, tad vos tik pasirodzius pirmiesiems simptomams kol kas sugebam liga suvaldyti. Antroji ziema jau kur kas lengviau baigia praeiti... vaikutis labai didelis uogu ir vaisiu megejas tai gal ir tai padeda imuniteta pastiprinti. O del alergiju tai mums alergologai sake kad dar per mazas vaikas tyrimams ir turetu alergijas isaugti, tai ziuresim kaip si pavasari bus, jei jokios alergijos nepasireiks tai gal ir nereiks tirtis... o jusu atveju manau tikrai padetu inchaliatorius, tik prasideda sloga ir kvepuokit, turetu padeti isvengti perejimo I bronchita. As jau zadejau pirkti jei dar nors karta bronchitas bus bet kol kas ir vandens garais prigarinta vonia ar eukaliptas padeda. Sekmes jums didziausios!

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. mes nusipirkome inhaliatoriu, kai po laringito kelis kartus sirgo, tai supratome, kad geras ir reikalingas daiktas ir pagelbes. VIsada naudojam, tik po savaites naudojimo, vaikui nusibosta :)

      Panaikinti
    2. taip pat naudojam ir eterinius aliejus, gariname namie, i vonia lasiname, ant pagalves, dezinfekuojame kambarius.

      Panaikinti
  18. Tik ožkos pienas, sveikos ožkos sveikas šviežias pienas.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

"Tiuninguoti" čenakai arba Kiaulienos troškinys su perlinėmis kruopomis ir džiovintais grybais

Tobuliausi imbieriniai sausainiai

Tortas "Juodasis miškas" - užsakymas tėčio gimtadieniui