Kai ruduo mums nedraugas
Niekada nemėgau vėlyvo rudens. Tokio, kai jau nebešilta, bet dar ir nelabai šalta, kai jau nebežalia, bet dar ir nebalta, kai jau nebešviesu, bet lyg dar ir nebaisiai tamsu, kai dar pliusas, bet drėgmė ir vėjas sukelia jausmą, kad jau minusas, kai ateina ligos ir jos nepalieka.
O nuo šių metų jo nemegstu dar labiau. Atsiprašau rudenėli, bet deja - vėlyvas tu nelabai mielas. Jonukas jau nuo rudens pradžios, t.y. rugsėjo mėnėsio turėjo 3 peršalimus. Vienas vis dar nepraėjęs dabar. Sutikčiau, jog kai vaikas eina į darželė tai normalu, bet šiuo atveju supratau, kad tai nebenormalu, ypatingai, kai pasveikus, vaikas susirgo po 2 savaičių vėl. Iki šiol kažkaip šventai tikėjau, kad pas mus auga tvirtas rimtas vyras su stipriu imunitetu, juk nesumeluosiu labai nuoširdžiai nuo pat gimimo iki metų mes formavome jį visais įmanomais būdai: laikas, oro vonios, mankštos, masažai, vitaminai, mamos pienas, aktyvi veikla, judėjimas, kai pradėjo valgyti vaisiai, daržovės ir subalansuota mityba. O bet tačiau, galiu ieškoti priežaščių kodėl visgi mūsų ligos neaplenkia, galbūt per daug atsipalaidavome po metukų (nors buvo vasara), galbūt per daug saugojau vaiką iki metukų nuo išorinių bacilų ir jis nemoka su jomis kovoti, o galbūt tiesiog tai bus Jonuko silpnoji vieta. Žinant kad vasarą jis apturėjo laringitą, kas irgi nėra būdinga ir visi gydytojai prognozuoja, kad jį turėsime ne kartą, tai vis susitaikau su mintimi, kad taip ir bus.
Na bet gavusi tokią šoko terapiją ir visgi supratusi, kad nėra tas Jonuko imunitetas toks stebuklingai stiprus (beje, bet ligas Jonukas perneša tikrai nesunkiai, tai gal visgi imunitetą turi, kuris kovoja su ligomis), įnirtingai pradėjau domėtis apskritai organizmo stiprinimu ir peršalimo gydymu įvairiais natūraliais būdais, ne tik vaistais. Iki šiol prisipažinsiu, nelabai tuo domėjausi, nes kol nesusiduri, atrodo kad ligos visiems tik ne mums :)
Taigi, kai ateina ruduo, mūsų nedraugas, mes:
Labai kruopščiai ir atsakingai vartojame visus reikalingus papildomus vitaminus (vasarą dažnai būdavo - pamirštu), t.y. žuvų taukai ir vit. D.
Labai atsakingai žiūrime į mitybą, t.y. valgome daug vaisių ir daržovių.
Įsigijome inhaliatorių, kuris padeda visai šeimai ir bus manau naudojamas daiktas ne vienus metus.
Druska ir visi su ja susiję dalykai: inhaliacijos, pėdučių mirkymas prieš miegą, kompresai pėdutėms.
Aromaterapija. Labai seniai girdėjau apie tokią gydymo rūšį, bet ankščiau ir skeptiškai žiūrėjau ir kažkaip nelabai įdomu man buvo ši sritis. Bet šiuo metu, galvoju nieko neprarasiu ir kai sužinojau kaip tinkamai naudotis eteriniais aliejais ir ką su jais galima nuveikti, pasidarė baisiai įdomu. Šiuo virusų sezonu, labai geras reikalas yra mūsų namuose antivirusinis purškalas.
- 100 ml vandens
- 15 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus
- 15 lašų eukalipto eterinio aliejaus
- 10 lašu citrinos eterinio aliejaus
- Šaukštą spirito arba degtinės
- Viską suplakate, susipilate į pukštuką ir purškaite namus kada norite ir kiek norite. Labai puikus ir gaivus kvapas, o svarbiausia labai geras virusų užmušėjas (taip jiems ir reikia :)).
- 50 ml bazinio aliejaus (alyvuogių, kokosų ar kokio norisi)
- 5 lašai arbatmedžio aliejaus
- Tepti nosies gleivinę 5-6 kart per dieną. Nesausina gleivinės, kvepia nosyje nuolatos ir kvėpuoja nosis net ir per slogas. Stebuklinga.
- Vaikams į vonią, šaukštas druskos ir 5 lašai norimo eterinio aliejaus, arba pusė stiklinės pieno ir 5 lašai norimo eterinio aliejaus. Nuo virusų, kosulių, slogų aišku geriausia eukaliptas arba arbatmedis.
- Suaugusiam į vonia galima šiek tiek daugiau eterinio aliejaus lašų.
Taip pat plaunu grindis įlašinusi eukalipto, arbatmedžio ir citrinos eterinių aliejų. Taigi užmušu visas bakterijas ir bacilas.Žodžiu džiaugiuosi atradimais ir noriu gilintis į aromaterapiją daugiau.
Dar geriame daug arbatų: konkrečiai nuo kosulio, gripo, arba tiesiog paprastų su citrina ir medumi, arba tiesiog pasidarome gerimą iš daug citrinos, imbiero ir medaus. Rudens sezonu išvis arbatos mūsų draugės.
Nežinau ar dėl tų visų kompleksiškai naudojamų būdų pasveikti ir stiprinti organizmą, bet Jonukas iš paskutinio susirgimo išsikapstė žymiai greičiau nei iš ankstesnių. Dar liko kosuliukas, šiek tiek slogos, bet tai visiškai dabar netrukdo gyventi. Šį kartą pasiėjome su mažiau vaistų, kurių ir taip vengiame naudoti daug.
Taigi, jei pasisemsite kažko naudingo iš mūsų patirties, džiaugsimės. Nesirkite ir būkite sveiki ir laukime kartu kol ateis ta tikroji draugė žiema :)
Komentarai
Rašyti komentarą