Žmogaus siela nerami...
Nuo viską apverčiančių ir giliai sukrečiančių įvykių prabėgo jau du mėnesiai, o mano siela nerami, vis dar blaškosi nerasdama atsakymų ir ramybės. Kodėl? Vis bandau atsakyti į klausimą, o kas negerai?
Lyg ir viskas grįžo į vėžes, gyvenimas teka toliau, Jonukas auga, o dienos bėga, tačiau nepaleidžia įkyrios mintys apie tai kas, kaip, kodėl, neapleidžia sapnai, kurie nevisada būna gražūs ir tik labiau sujautrina jausmus, neapleidžia nerimas, neapleidžia svajonės, kurios jau šiam duotajam momentui yra neteisingos.
Šia tema aplinkui tylima, nekalbama, o svarbiausia neprisimenama, o aš labiausiai bijau tai pamiršti. Klaustumėte o kam prisiminti? Nes prisiminti, man yra vienintelis ryšys su ta mažyte mano siela. Pati pradžioje tiesiog viską gniaužiau ir stengiausi negalvoti pasinerdama į Jonuką, kasdienybę ir ateitį, tačiau jaučiu, kad slopinimas nebepadeda, paskutiniu metu grįžta sapnais, mintimis ir tais labai neigiamais jausmais. Pykstu ant pasaulio, ant visų aplinkui, kaip taip galima gyventi, lyg nieko nebūtų įvykę, pykstu ant savęs, kad aš taip nemoku.
Knygų mugėje visai netikėtai užkliuvo akis už knygos, kuri buvo padėta prie išpardavimų ir užspausta į menką kamputį, bet gal tai ir buvo likimas ir nežinau ar čia buvo laiku ir vietoje, bet atsakė į keletą vidinių klausimų, o svarbiausia padėjo išsiverkti, nes skaičiau kitų tokių pačių mamų istorijas ir supratau, kad taip kaip jaučiuosi, nėra blogai. Skaitydama tik gailėjausi, kad negaliu kurti dialogo su jomis, o tik dėti į save jų jausmus ir išgyvenimus ir semtis stiprybės ir patirties ką daryti. Knygoje yra ir teorinės informacijos kas kaip ir kodėl vyksta, yra šeimų išgyvenimų, yra specialistų išgyvenimų. Svarbiausia, kad ji parašyta taip, lyg suprastų kiekvieną mano abejonę, nerimą ir skausmą, o ne laikytų tai savaime suprantamu dalyku arba taip apie ką kalbėti nėra prasmės. Man ji padėjo todėl, kad pagaliau kažkur radau kažkokios informacijos apie šią problemą, nes iki tol visi nuo artimųjų iki specialistų vengė apie tai kalbėti. Tai buvo vienas iš tų šiaudų už kurio greibiausi ir nesijutau vieniša.
Šiuo metu pasižiūrėjus atrodo lyg ir viskas gerai, ypatingai kai kažkas paklausia "Kaip tu?", "Kaip gyveni?". Na lyg ir gerai, nieko blogos nevyksta, pati save bandau įtikinti, kad, visi sveiki, turime stogą virš galvos ir visais panašiais dalykais, bet paskui stabdau savo beletristikas ir savęs įtikinėjimus ir suprantu, kad kažko trūksta, o ko, turbūt teks ieškoti.
Kaip sakoma, žmogaus siela nerami...vis ieško atsakymų, o šiai minutei net nežinau kokių, tik velniškai noriu ramybės.
Gintare, manau, bet kokia netekti labai svarbu leisti sau isgedeti. slopinti ir begti tikrai ne iseitis. tu turi teise gedeti, nes netekau savo vaiko. visai nesvarbu, kiek savaiciu jam buvo. tie, kurie to nepatyre, gali teigti, kad tavo netektis mazesne nei pvz mamos, palaidojusios vyresni vaika... bet ar galime pamatuoti kito skausma??? Sv. kryziaus namuose Vilniuje, zinau, yra malods grupeles, yra grupe netekti isgyvenusiems zmonems. ten susirenka ivairus, su savo skausmu. gal vertetu tau pasidomet, rasi juos internete. stiprybes tau. Beje, Gavenia - apamastymo, apsivalymo, atsivertimo laikas. labai tinkamas tokiems pamastymams.
AtsakytiPanaikintiO sakyk Ieva, Sv, Kryziaus namai susije kazkaip su Sv. Kryziaus baznycia?
Panaikintizinai Ieva kas sunkiausia, kaip aplink lyg gyvenimas teka sava vaga, kaip anksciau, visi elgiasi lyg kaip nieko nebutu nutike, jauciuosi lyg neturinti teises gedeti, lyg toks jausmas, kai niekas aplink nesupranta, tas gedejimas toks ne vietoje. Mazdaug, juk viskas gerai, ko cia pergyveni. Zinau, kad cia tokie vidiniai priestarai ir poziuris, bet labai gera gedeti su tais, kurie tai supranta.
AtsakytiPanaikintiIr labai aciu uz nuoroda, butinai pasidomesiu, nes daugiau taip nebegaliu. Pati nesusitvarkau, o palikti likimo valiai, nieko gero neatnesa.
Gintare, cia netoli Katedros, centre tie kryziaus namai. ten vienuoles ¨valdo¨. va radau ju visa programa. tikrai pasiskambink ir susizinok, jie net kambareli vaikams turi, tik gal reikia, kad kazkas priziuretu Jonuka, jei neturesi kam palikti. Visada budi kazkas prie telefono, visada maloniai priims ir pagelbes. Net ir psichologe jie ten turi, kuri dirba.
AtsakytiPanaikintihttp://www.jppc.lt/info_pop.php?id=500
Gintare, gyvenimas visada teka savo vaga. net po to, kai musu nelieka. tiesiog toks yra gyvenimo ir mirties ciklas, ir toki ji reik priimti nesusireiksminant... bet tikrai lengviau butum suprasta tu, kurie ta pati ar panasiai kazka patyre. del to ir buriasi zmones i savipagalbos grupes. Beje, turek omeny, kad dauguma net ir negali taves suprasti, nes kol nesi pats per ta vandeni perbrides, tai jausmai juk tik isivaizduojami. o del paguodimo - zmones nelabai moka guosti. musu niekas neismokina rasti tinkamus zodzius, atspindeti kito jausmus... aisku, pakaktu gal isklausyt ir buti salia. bet daugumai atrodo, kad pabege nuo savo jausmu jie pabega nuo skausmo. todel ir siulo pamirsti, gyvent toliau ir t.t. tiesiog ydingas ju mastymas. nors is esmes jie teisus, gyventi toliau vistiek reikia. bet reikia gyventi su ta patirtimi. reik ismokti su ja gyventi. truputi kitaip. o ne gyventi toliau nekreipiant demesi i tai, ka patyrei. Atmink, kad bet kokia patirtis yra skirta tau kad kazko ismoktum, kazka atrastum ir kazka galbut pakeistum savyje.